Ke každému nadzemnímu bazénu patří také potřebné příslušenství. Mezi takovéto příslušenství se řadí i geotextilie pod bazén. Co tento výraz vlastně znamená? Co si pod ním máme představit? Geotextilie představuje jakousi plachtu, která je vyrobena ze speciálního materiálu.

orná půda

Tato plachta se dává pod bazén, takže se instaluje při sestavování bazénu hned po úpravě terénu. Jakmile terén upravíte, část vykopete a vyhloubíte, odstraníte veškeré ostré předměty, kameny nebo dokonce sklo, velké drny, které by mohly bazénu překážet a další tvrdé https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dtvrd%25C3%25BD předměty s ostrými hrany, pak můžete nasypat jemně prosetý písek a na něj umístit právě geotextilii.

K čemu slouží?

Tato plachta velice účinně kryje dno bazénu. Chrání ho před protržením a před nepříznivými projevy přírody. Pohlcuje vlhkost a mikroby. Zabraňuje plísním v jejich usazování a přitom neznehodnocuje půdu. Přes ni se však nedostanou žádné nežádoucí mikroorganismy, ani rostliny či jiní živočichové a proto je to velice důmyslná bariéra mezi dnem bazénu a podkladem na kterém bazén stojí.

aportující pes

Ø  Před umístěním bazénu je nezbytné terén vyrovnat. Část se vykope, odstraní se veškeré ostré předměty, kameny a drny a pak se může nasypat písek. Na něj položíte geotextilii a na ni můžete už bezproblémově napouštět bazén. Dno bazénu je vždy tenké a tvoří jej v podstatě jenom plachta, takže by byla velká škoda, kdyby se náhodou tato plachta protrhla, což se v mnohých běžných případech stává. Proto dno bazénu můžeme chránit i tímto způsobem. Bazénová folie se díky tomu tak snadno neprotrhne.

hračky do bazénu

Pevný poklad

Podložka je vyrobena ze speciálních materiálů, takže na ni nemohou žádní mikrobi, plísně nebo mikroorganismy, které by ji během jednoho léta poničily natolik, že byste potřebovali novou. Je speciálně vyrobená tak, aby odolávala plísním a mikrobům a byla odolným podkladem.  Podložka se vyznačuje dlouhou životností a různými velikostmi.  

Geotextilie pod bazén
5 (100%)5